dc.description.abstract |
Siekiant skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą visame pasaulyje, 2014 m. buvo įkurtas
Pasaulinis aktyvių ir sveikų vaikų aljansas (angl. Active Healthy Kids Global Alliance). Viena iš šio mokslininkų, sveikatos specialistų ir kitų suinteresuotųjų grupių tinklo iniciatyvų – skatinti nacionalinių vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo ataskaitų rengimą.
Ataskaitos tikslas – pagilinti žinias apie dabartinę „tautos būklę“, susijusią su vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo lygiu, nustatyti esamų žinių (tyrimų) spragas ir veikti, siekiant daryti įtaką tyrėjams ir suinteresuotosioms šalims, galinčioms teigiamai paveikti vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo galimybes. 2017 m. balandžio mėn. Pasaulinis aktyvių ir sveikų vaikų aljansas paskelbė atvirą kvietimą suinteresuotosioms šalims registruotis ir dalyvauti pildant „Pasaulinę matricą 3.0“ (angl. Global Matrix 3.0). Lietuva prisijungė prie 49 šalių, kurios dalyvavo pildant ir įvertinant „Pasaulinės matricos 3.0“ 10 rodiklių (indikatorių). Tai buvo Lietuvos vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo ataskaitos kūrimo pradžia.
2019 m. Pasaulinis aktyvių ir sveikų vaikų aljansas išplatino kvietimą dalyvauti „Pasaulinė
matrica 4.0“ (angl. Global Matrix 4.0). 2020–2022 m. 60 šalių (įskaitant Lietuvą) iš šešių
skirtingų žemynų (Afrikos, Azijos, Europos, Šiaurės Amerikos, Okeanijos ir Lotynų Amerikos) užsiregistravo ir 57 šalys baigė kurti savo Nacionalinę ataskaitą. Tai jau antroji Lietuvos vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo ataskaita (pirmoji buvo paskelbta
2018 m.).
Lietuvos ataskaitos kūrimą inicijavo ir koordinavo Lietuvos sporto universiteto Fizinio ir
socialinio ugdymo katedra, bendradarbiaudama su šiais partneriais: Vilniaus universitetu,
Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. |
en_US |