Abstract:
Visos oficialiosios tarptautinės tinklinio varžybos vykdomos vadovaujantis Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) taisyklėmis. Tačiau jos nuolat keičiasi, nes ir pati FIVB, ieškodama būdų, kaip populiarinti šį žaidimą, pritraukti daugiau žiūrovų ir rėmėjų, nuolat papildo ir keičia šio žaidimo taisykles. Įvairių tinklinio varžybų (nacionalinių čempionatų, draugiškų turnyrų ar kt.) rengėjai gali keisti tarptautinių taisyklių punktus, pritaikydami juos savo rengiamoms varžyboms, tačiau tai turi būti įtraukta į tų varžybų nuostatus. Pavyzdžiui, 1997 m. Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato moterų varžybose buvo įvesta taisyklė, draudžianti kamuolio perdavimą iš viršaus per tinklą abiem rankomis, siekiant paskatinti agresyvesnius puolamuosius komandų veiksmus. Taip pat FIVB nuo 1999 m. pakeitė taškų skaičiavimo sistemą oficialiosiose tarptautinėse varžybose, o nuo 2000 m. ji pradėta taikyti visose tinklinio varžybose. Nuo 2002 m. buvo įvesta laisvojo gynėjo taisyklė. Kartu reikia pasakyti, kad tarptautinėse tinklinio rungtynėse vis dažniau naudojamos šiuolaikinės technologijos žaidimo situacijoms peržiūrėti, pertraukėlėms ir žaidėjų keitimams daryti.
Ketvirtojo šios studijų knygos leidimo prireikė todėl, kad 2015 m. pasikeitė pagrindinės tinklo lietimo taisyklės. Be to, knyga papildyta naujomis iliustracijomis, padedančios geriau suprasti tam tikrus žaidimo momentus. Knygoje pateikiamos naujausios 2017–2020 m. sezonui adaptuotos FIVB tinklinio 6 x 6 taisyklės. Joje yra praleisti arba adaptuoti FIVB taisyklių punktai, kurie nėra esminiai vykdant varžybas Lietuvos mastu.
Skiriama LSU studentams, būsimiesiems teisėjams, taip pat sporto mokymo įstaigų treneriams, įvairių tipų mokyklų kūno kultūros mokytojams, neformaliojo švietimo specialistams, moksleiviams.